Вернер се посрамоти за сите пари: Спаси гол наместо да постигне (ВИДЕО)

Тимо Вернер имаше неверојатно промашување за Челси на дуелот со Лидс јунајтед. 

Германецот направи неверојатен потег, бидејќи се чини дека прво ја спаси топката да влезе во гол, па потоа и ја погоди пречката од само еден метар од голот на Лидс.