Тотнем освои бод против Вест хем

Фудбалерите на Тотнем одиграа 1-1 против Вест хем во 31. коло во Премиерлигата и остана на петтата позиција во првенството.

Џонсон постигна гол во петтата минута против Вест хем, додека Зума потоа за „чеканите“ стрелаше за конечни 1-1.

Тотнем има 57 бодови на петтото место во лигата, додека Вест хем е на седмата позиција со 45 бода.