Скандал во Португалија: Марега го напушти мечот поради расизам! (ВИДЕО)

Муса Марега, фудбалерот на Порто, доживеа расистички навреди од страна на навивачите на дуелот против Гимараеш, по што реши да го напушти теренот. Соиграчите се обидоа да го запрат, но напаѓачот беше упорен во неговата намера.