Штутгарт конечно победи по пауза од пет натпревари (ВИДЕО)

Штутгарт ја прекина низата од три порази по ред или вкупно пет натпревари без победа откако вечерва на домашен терен славеше со 2-1 против Мајнц во рамки на 13.коло во Бундеслигата. 

Хироки Ито ги доведе домашните во водство во 21.минута. Мајнц израмни преку Александер Хак во 39.минута. Трите бода за Штутгарт ги обезбеди Борна Соса во 51.минута од натпреварот.