Шешко ги разочара гигантите кои се „тепаа“ за неговиот потпис (ФОТО)

Напаѓачот на Лајпциг, Бенјамин Шешко привлече голем интерес од европските гиганти со неговите настапи за бундеслигашот, но сега донесе одлука со која ги разочара заинтересираните страни.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека Шешко ќе остане во Лајпциг и ќе потпише нов клуб со „биковите“, односно ќе добие подобри услови како поголема плата и опција да замине доколку во иднина пристигне добра понуда.

Талентираниот напаѓач имаше шанса да заигра во Премиерлигата, затоа што за него беа заинтересирани Арсенал и Челси, но гигантите ќе мора да си бараат ново решение за нападот.