Салѕано постигна маестрален погодок во италијанскиот Куп (ВИДЕО)

Тернана славеше против Риети во италијанскиот Куп со 3-1, но во центар на внимание е неверојатниот гол на Аниело Салѕано.

Салѕано на работа на казнениот простор на гостите направи неверојатен потег и погоди за 2-0.

Голот може да го погледнете на 3.40 од видеото.