Реал Мадрид тргнува по Фирмино, почнати се разговори

Роберто Фирмино би можел ова лето како слободен играч од Ливерпул да се пресели во Реал Мадрид, почнати се конкретни разговори.

Фирмино се испрати со навивачите на Ливерпул, а по денешниот меч ќе се збогува и со соиграчите и другите во англискиот клуб. Тој како слободен играч заминува од Енфилд.

Денешните информации велат дека Фирмино е на радарот на Реал Мадрид, а посебно атрактивен го прави тоа што е слободен играч.

Од Реал Мадрид веќе стапиле во контакт со него и почнати се разговорите, официјална понуда се уште не му е доставена, тоа веројатно ќе се случи во наредните денови.

Фирмино има понуди и од Саудиска Арабија, но тој преферира да остане во Европа.