Реал Мадрид го промовираше Родриго на „Бернабеу“ (ВИДЕО)

Реал Мадрид денеска го промовираше 18-годишниот Родриго Гоес на „Сантијаго Бернабеу“, откако го ангажираше од Сантош за 45 милиони евра,

Родриго на промоцијата призна дека ова за него е остварување на сонот.

„Денеска е мојот најсреќен ден. Реал Мадрид е тимот за кој сонувам од дете“, вели Родриго.