Пандев доби шампионски прстен од Интер за тројната круна во 2010 година! (ФОТО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, доби специјален подарок од калчогигантот Интер по повод тројната титтула која ја освои со овој тим пред точно една деценија.

Во таа 2010 година, Пандев заедно со фудбалерите на Интер кои во тоа време беа предводени од Жозе Мурињо дојдоа до титулата во домашното првенство и Купот на Италија, како и трофејот во Лигата на шампионите.

Интер сега како играч кој беше дел од тој историски успех го изненади со шампионски прстен, а тоа Пандев го споделина на својот Инстаграм.