Нова „нула“ на Манчестер јунајтед, овој пат против Кристал Палас (ВИДЕО)

По ремито без голови на гостувањето кај Челси изминатиот викенд, Манчестер јунајтед вечерва на уште една натпревар во Лондон одигра 0-0, овој пат на гостувањето кај Кристал Палас. 

Ова е четврто реми за момците на Оле Гунар Солшер на последните пет натпревари во Премиерлигата, по кое заостануваат дури 14 бодови во однос на лидерот Манчестер сити.