Миовски доби бокс од противнички голман (ФОТО)

Абердин одигра 2-2 против Хибернијан, но тренерот Нил Ворнок имаше причини за незадоволство поради судиските одлуки на теренот, а посебно се изнервира кога македонскиот напаѓач Бојан Миовски доби удар од противничкиот голман Маршал.

Миовски беше повисок во скокот од Маршал и ја удри топката, по што доби бокс во лицето, а Ворнок не можеше да верува дека судијата не покажал на белата точка.

„Бојан ја удри топката, па доби бокс. Секој што разбира фудбал знае дека е пенал. Заслуживме да победиме, имавме 26 удари кон противничкиот гол“, кажа Ворнок.