Лил имаше сè во свои раце, но Марсеј излезе како победник (ВИДЕО)

Олимпик Марсеј го доби француското дерби против Лил во 25. коло од француската Лига 1 и така му се приближи на ПСЖ на 10 бодови.

Лил прв постигна гол на мечот во 51. минута и имаше шанса да освои три бода, но гостите искористија неколку шанси и направија целосен пресврт за 2-1.

ПСЖ е прв на табелата со 62 бодови, 10 помалку има Марсеј, додека третопласиран е Рен со 41 бод.