Лидс се пофали: Сити сите ги победи, само нас - не успеа!

Манчестер сити го обезбеди своето прво финале во Лигата на шампиони (ЛШ), откако синоќа го совлада ПСЖ и така ќе се бори за трофејот во елитното натпреварување на 29 мај.

Интересно е тоа што по триумфот на Сити со реакција се јави Лидс јунајтед, каде што настапува македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

„Манчестер сити играше против 29 екипи сезонава... и не успеа да победи само еден тим во тој период. Да се победи Сити не е за сите“, се пофали Лидс на социјалните мрежи.

Manchester City have played 29 teams this season ... and have failed to beat only 1 team in that time. Beating City isn't for everyone. 😉

Posted by Leeds United Live on Tuesday, May 4, 2021