Халер му „пресуди“ на Саутемптон и го спаси Пелегрини од отказ (ВИДЕО)

Вест хем на гостувањето во Саутемптон славеа со 1-0 на дното на табелата во Премиерлигата, а херој на тимот од Лондон беше Халер.

Гостите одиграа добар меч кој го решија со погодокот на Халаер во 37. минута по прекрасна акција на Вест хем.

Иако до крајот на мечот имаше уште неколку шанси за погодок на двете страни, сепак мрежите останаа да мируваа, а денешниот триумф беше важен и за тренерот Мануел Пелегрини, кој се спаси од отказ.

Вест хем е на 15. место со 19 освоени бодови, додека Сутемптон останува во опасната зона со 15 бодови.