Експлозија на „Сан Сиро“: Милан поведе против Јувентус (ВИДЕО)

Фудбалерите на Милан поведоа со 1-0 на домашен терен во полуфиналната пресметка со Јувентус во рамки на Купот на Италија.

„Роснерите“ играат одлично против лидерот во Серија А, имаат блага доминација која ја крунисаа со погодокот на Анте Ребиќ во 61. минута.