Баерн Минхен пресилен за третолигашот Минстер (ВИДЕО)

Германскиот шампион Баерн Минхен ја оправда фаворитската улога и славеше со 4-0 против Минстер во германскиот Куп.

Екипата на Томас Тухел постигна дури три гола во првото полувреме. Најпрво во листата на стрелци се запиша Чупо-Мотинг, а потоа стрелаа Лаимер и Крациг, додека победата ја потврди Тел во 86. минута.

Претходно триумфи во германскиот Куп остварија и Унион Берлин, Хофенхајм, Борусија Менхенгладбах, Ајнтрахт Франкфурт и други бундеслигаши.