Абердин пресече: Тренерот на Миовски доби отказ!

Абердин влезе во резултатска криза, а последниот пораз од ривалот Хиберниан со 0-6 го натера раководството на шкотскиот тим да му даде отказ на Џим Гудвин.

Екипата реши да го отпушти тренерот само 19 минути по крајот на натпреварот со Хиберниан (0-6), па Гудвин си заминува од тимот во кој стигна на 19 февруари минатата година и имаше добри резултати на почетокот на сезоната, но потоа почнаа проблемите.

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски заигра на денешниот меч, но не успеа да помогне и да го спаси клубот од дебакл.