Здравков повеќе не е тренер на Брегалница

Македонскиот прволигаш Брегалница соопшти дека ја прекинал соработката со тренерот Горан Здравков по лошите резултати.

Брегалница во последните шест натпревари не знае за триумф, односно запиша четири порази и два нерешени резултати.

„Од морални причини се повлекувам од тренерската функција во Брегалница, затоа што искрено чувствувам дека сето тоа е единствено решение во интерес на клубот и градот кои заслужуваат далеку повеќе од својот миленик. Силно верувам во овој тим и фудбалерите на Брегалница за кои знам дека можат и мораат многу повеќе. Од срце им посакувам до крајот на сезоната да се изборат за целите и амбициите кои беа зацртани со стартот на сезоната, на радост на најверните навивачи на клубот“, кажа Здравков.