Тиквеш и Шкендија ги дознаа можните ривали во второто коло на Конференциската лига

Македонските екипи Тиквеш и Шкендија ќе настапат во квалификациите на Конференциската лига, а денеска ги дознаа можните ривали во второто коло.

Освојувачот на македонскиот Куп, Тиквеш ќе игра против Дрига од Косово доколку во првото коло го елиминира Брејдаблик.

Шкендија ќе се судри со Слиема Вондерерс од Малта, ако претходно го елиминира Ноах од Ерменија.