Гореше Неготино: Вардарци влезот во Втората лига го прославија со пиро-шоу (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар Неготино вчера по голема борба и дури изведување пенали го совлада Новаци (3-2) во баражот и по подолга пауза се врати во Втората лига, што предизвика еуфорија во градот од Тиквешијата.

Фудбалерите на овој тим цело време ја имаа поддршката на верните „Винари“, кои вечерта направија големо пиротехничко шоу во чест на нивните миленици, кои го вратија клубот во второто по квалитет натпреварување.

 

 

Неготинци беа на работ од бездната, со оглед што до пред самиот крај беа во негатива во мечот со Новаци, но прво изедначија во 89. минута, за потоа да бидат подобри изведувачи на ударите од белата точка.