Се зголеми македонската колонија во Хрватска: Младеновски потпиша за Вараждин

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Марио Младеновски неодамна го напушти прволигашот Шкупи, а денеска потпиша за хрватската екипа Вараждин.

Младеновски на 1 јули го напушти клубот од Чаир, по што ја прифати понудата за двегодишна соработка на Вараждин.

Дефанзивецот претходно го носеше дресот на Вардар, Фремад, Ботев Пловдив, Македонија ЃП и Шкупи.