Стоечки овации за паметење: Федерер со Надал крај себе испишува историја (ВИДЕО)

Швајцарската ѕвезда Роџер Федерер вечерва го игра својот последен меч во кариеира, откако минатата недела објави пензија, па на Лејвер-купот доби стоечки овации со Рафаел Надал покрај себе во пресметката во двојки на евроипскиот тим против тимот на САД.

Федерер заминува во историјата како еден од најголемите тенисери на сите времиња со 20-гренслем трофеи зад себе и над 100 освоени турнири.