Ивановиќ: Многу жени ми се додворуваа(т), но јас сум алергична на лезбијки!

Поранешната најдобра светска тенисерка, Србинката Ана Ивановиќ, вчера во прослави својот 32. роденден, а по тој повод даде необично, но и ептен интимно интервју за британскиот лист „Обсервер“.

Таа изнесе многу интересни детали од својот приватен живот, како на пример дека не сакала премногу да оди на забави додека била немажена и дека тоа е нејзин тим на забава.

„Никогаш не сум била тип на човек кој со радост оди на било какви забави. Таквото пијанчење не е за мене. Низ годините, пак, многу жени ми се додворуваа, но признавам дека сум алергична на лезбијки односно дека повеќе сакам мажи. Не жалам што никогаш не победив на Вимблдон, за што не би ја дала ниту својата душа, ниту своите баба и дедо, ниту, пак, би се осмелила да изеднач куче или гола да скокнам во реката Темза“, изјави со насмевка на лицето сигурно една од најубавите тенисерки во историјата на овој спорт.

Таа професионалната кариера ја заврши во 2016 година, за да се посвети на бракот со познатиот германски фудбалер Баштјан Швајншајгер. Двојката по две годишен престој во САД, каде што тој играше за Чикаго, сега живее мирно во луксузниот дом во гратчето во подножјето на Алпите, Китцбил.