Ѓоковиќ нема да игра во двојки во Израел, неговиот колега е повреден!

Новак Ѓоковиќ нема да настапи во двојки со Џонатан Ерлих затоа што Израелецот е повреден, па така српскиот тенисер ќе настапи само во сингл-конкуренција во Тел Авив.

Ѓоковиќ со Ерлих ја освои единствената титула во двојки во 2010 година, а ова требаше да биде последен професионален турнир за Израелецот, но повредата го спречи да ја реализира својата намера.

Србинот го игра првиот меч в четврток, а прв противник ќе му биде Пабло Андухар.