Нурмагомедов го уништи Мекгрегор: Ќе живееш со тој срам до крајот на животот!

Ирскиот чаламџија Конор Мекгрегор, иако загуби во епската битка со Хабиб Нурмагомедов во Лас Вегас во минатата година, без причина реши да го нападне Дагестанецот, но и останатите борби преку социјалните мрежи, но експресно доби одговор од Нурмагомедов, кој практично го „закопа“ со една реченица.

Ирецот на Инстаграм се реши да „се отвори“, иако на многумина не им беше јасен поводот за реакцијата. Во исчекување на римеч помеѓу овие двајца, Мекгрегор и Нурмагомедов повторно се најдоа во фокусот на јавноста.

„Немој да бидеш ку*ва! Секоја рунда се жалиш на судиите, се однесуваш како кучка и кога имаше горна позиција. Тоа ме збунуваше, а ако требаше некој да се жали, тоа требаше да бидам јас. Но, борбата си е борба, на кого му е гајле. Плачеше кај судиите како права ку*ва. А, јас се обидував да му ги забијам прстите во неговото адамово јаболко. Многу поединци во овој бизнис се апсолутни ку*ви. Знам дека сте момци без пари, ама немојте да бидете ку*ви“, напишал Мекгрегор.

View this post on Instagram

Let the record show. I like Paulie Malinaggi. Here is a confrontation between us regarding a picture he was upset about. Yes you heard that right. A picture. I told him here to his face. “Don’t be bitching.” Common knowledge I would think for a fighting man. Don’t be a bitch, bitching. The same thing I said to khabib at the end of round 3. My round. Don’t be bitching! Every single round bitching to the referee. He was even bitching in the fourth round from mount position. It baffled me. If anyone should have been saying anything to the referee, it should have been me in that 1st round. That round he held onto my legs for four minutes straight. With zero activity. But a fight is a fight who gives a fuck. Crying to the referee like a proper bitch. I was trying to dig my fingers into his Adams Apple. Many individuals in the fight business, I have learned lately, are absolute bitches. I know you’s are broke boys. But don’t be broke bitches.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

И следеше експресен одговор од Дагестанецот, кој буквално го закопа Ирецот.

„Ќе живееш со овој срам до крајот на животот, пи*ко!“, напишал Нурмагомедов со сликата од техничкиот нокаут во епската борба во Лас Вегас.