Фјури со класа порака до Вајлдер (ФОТО)

Тајсон Фјури вчера го совлада Деонтеј Вајлдер со технички нокаут во седмата рунда за ВБЦ светската титула во тешка категорија.

Англичанецот и Американецот имаат големо ривалство, а пред мечот разменуваа сериозни зборови. Сепак, по мечот Фјури покажа многу почит кон својот ривал со класа порака, која му упати на Вајлдер преку социјалните мрежи.

„Љубов и почит до мојот танцов партнер на векот Деонтеј Вајлдер“, напиша Фјури на „Инстаграм“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Love and respect to the dance partner of the century @bronzebomber 🙏🏼 #speedyrecovery

A post shared by Tyson Fury (@gypsyking101) on