Волеј за ТВ-шпици: Швајцарец ги „уби пајаците“ на спектакуларен начин (ВИДЕО)

Дуелот на Сент Гален и Грасхоперс во четвртфиналето во Купот на Швајцарија го одбележа Лукас Гертлер со волеј за најавни ТВ-шпици. Фудбалерот на Сент Гален погоди од 18 метри на спектакуларен начин и ги „уби пајаците“ во триумфот со 2-1.