Ветрот носеше сè живо во Лондон: Фудбалери не можеа топка да наместат за корнер (ВИДЕО)

Милвол денеска загуби од ВБА со 0-2 во англиската Чемпионшип-лига, но вниманието го привлече еден момент од мечот, кога дуваше толку силен ветар што фудбалерите не можеа топката да ја наместат за да изведат корнер.