Урнебес: Дојде по автограм да му се потпишат на микробранова печка (ВИДЕО)

Легендарниот британски боксер Крис Јубанк јуниор остана подзинат откако еден негов навивач се појави со миктобранова пречка за да му даде автограм.

Јубанк јуниор го „нападнале“ еден куп обожаватели кои се сликаа со него, па одеднаш од позадина се појави навивач со микробрановата печка, на која Јубанк му се потпиша

Британецот има 30 победи и два порази во суперсредна категорија, а во Њукасл веќе има закажан меч со Германецот Ваник Авиџан.