Страшен погодок на Роналдо за водство на Јуве од 2-0 (ВИДЕО)

Јувентус води со 2-0 во денешниот меч против Џенова, откако Кристијано Роналдо постигна феноменален погодок и така го однесе својот тим на чекор до нов триумф.