Спектакуларен гол: Форналс го даде најатрактивниот гол сезонава во Премиер (ВИДЕО)

Вест Хем го здроби Бормут на гостувањето со 4-0, а победата ја одбележа најатрактивниот гол сезонава во Премиерлигата, четвртиот на „чеканите“ кој беше дело на Пабло Форналс.