Сколс треба да излезе од пензија: Манчестер ј. нема ваков додавач (ВИДЕО)

Пол Сколс вчера се појави на прошталниот натпревар на Венсан Компани. Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед одигра маестрално на ревијалниот меч и ги воодушеви навивачите со неверојатен пас. 

Навивачите на Манчестер јунајтед побрзаа на социјалните мрежи да го тераат Сколс за излезе од пензија, бидејќи тимот на Оле Гунар Солшер нема ваков додавач во својот тим.