Русин проба да крене 400 килограми – му пукнаа двете колена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Русинот Александер Седих, национален рекордер во кревање на тегови доживеа застрашувачка повреда, откако му пукнаа двете колена во обид да крене 400 килограми на Европското првенство во пауерлифтинг (РАВ верзија).

Првенството се одржува во руската престолнина Москва, а откако се обиде да ги крене, со застрашувачка болка откако му пукнаа колената, падна на земја.