Неверојатно: Во Србија постигнал гол од - 80 метри (ВИДЕО)

Натпреварот од 16. Коло во меѓуопштинска лига во Србија меѓу Црвенка и Ресник го одбележа гол од неверојатни 80 метри.

Фудбалерот Милош Јаќимовиќ постигна феноменален гол, кој сигурно ќе го памети уште долго во неговата кариера.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ftbl.serbia (@ftbl.serbia)