Најлудата „банана“ во историјата на НБА (ВИДЕО)

Плејмејкерот на Мемфис Гризлис Џа Морент ги остави сите без зборови после блокадата која е прогласена од кошаркарската јавност за најлудата „бабана“ во историјата на НБА-лигата.