Млад Норвежанец испиша историја: Три хет-трика на еден натпревар (ВИДЕО)

Ерлинг Браут Халанд вчера одигра неверојтен натпревар постигнувајќи дури девет голови за Норвешка во победата од 12-00 против Хондурас на Светското првенство за фудбалери до 20 години.