Мајсторски лоб на Митровиќ за пресврт на Србија против Ирска (ВИДЕО)

Србија води во моментов со 3-1 против Ирска, а вториот погодок за нашиот северен сосед го постигна Александар Митровиќ, кој мајсторски го лобуваше голманот на ривалот.