Мајами со интересна финта постигна таучдаун против Филаделфија (ВИДЕО)

Играчите на Мајами долфинс го имаат најдобриот потег сезонава во НФЛ, откако на мечот против Филаделфија (37-31)  успеаа да постигнат тачдаун на интересен начин.

Иако тоа им беше четврти обид, Делфините решија да бркаат тачдаун и успеаа во својата намера.