Луда завршница на натпревар во Кина: Неверојатна акција за победа! (ВИДЕО)

Екипата на Шенжен Леопард славеше на неверојатен начин против Ксинџијанг со 104-102, откако во последната секунда од мечот направија акција низ целиот терен и тоа само што успеа гостинот да израмни на 102-102.