Конечно одговор на вечната дилема: Кој е подобар, Меси или Роналдо?

Вечна е дебатата кој е подобар Лионел Меси или Кристијано Роналдо, па ако во безбројните тези за или против Аргентинецот односно Португалецот има некоја најреална е оваа, во која соиграчи на двете светски суперѕвезди веројатно приближно даваат конечен одговор – кој е подобар?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Oh My Goal - Football • Soccer (@ohmygoal) on