Фудбалер на Унион Берлин си даде автогол од 30 метри! (ВИДЕО)

Најмногу голови денеска беа постигнати на мечот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Унион Берлин (5-2), а на натпреварот не се прослави Андрих од гостинскиот состав бидејќи си постигна автогол од 30 метри.

Андрих не погледна каде додава и ја испрати топката директно кон голот, а голманот на Унион Берлин се обиде да ја стигне, но притоа се лизна и топката заврши во мрежата.