„Нашиот“ Раул против Душебаев во полуфиналето од Ф4 во Келн!

Актуелниот освојувач на европската ракометна титула, екипата на Барселона, во полуфиналето од годинешниот фајналфор-турнир во Келн ќе ги одмери силите против германски Магдебург, одреди денешната ждрепка.

Францускиот ПСЖ, пак, кој е предводен од поранешниот тренер на Вардар, Раул Гонзалес, на патот кон финалето ќе се сретне со Кјелце, на чија клупа седи „вечниот“ Талант Душебаев.

Сите натпревари на завршниот турнир ќе се одиграат во „Ланксес Арена“ во Келн и тоа на 17 и 18 јуни.