Борко имаше само три одбрани, но една се најде во ТОП 5 (ВИДЕО)

Вардар синоќа загуби од Кјелце во Скопје со 29-33 во Лигата на шампиони во рамки на 7.коло. Голманот Борко Ристовски сепак имаше една од најдобрите одбрани изминатото коло во ракометната лига. 

Македонскиот репрезентативец имаше вкуно три одбрани, а една од нив беше навистина импресивна за да се најде на ТОП 5 листата на ЕХФ.