Велкоски се расплака по крајот на мечот против Широки бријег! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски денеска го освои трофејот во Купот во Босна и Херцеговина, откако Сараево загуби со 0-1 во реваншот од Широки бријег, но претходно славеше со убедливи 3-0.

Велкоски по последниот свиреж на судијата стана емотивен, па не можеше да ги запре солзите и се расплака.