Репрезентативката на Холандија и фудбалерка на Ајакс, Анук Хугендајк освен што е добра на фудбалските терени, таа доминира и на социјалните мрежи, кадешто постојано објавува разголени фотографии.

Хугендајк е фудбалерка од средниот ред, а за Холандија одигра преку 100 меча, меѓутоа фановите најмногу уживаат во „магиите“ кои ги прави на Инстаграм со нејзините „жешки“ слики.