За секој по една златна топка во семејството Меси и две за – потпирање нозе (ФОТО)

Аргентинската суперѕвезда Лионел Меси во понеделникот на освои рекордната седма „златна топка“ во својата кариера, па фудбалерот на Пари Сен Жермен објави интересна слика – семејството со сите седум награди.

Меси има три деца со Антонела, па секој член има по една златна топка во раце, а другите две... Тие засега се за потпирање нозе.