Со ќерката во рака влета на терен за да удри противнички фудбалер (ВИДЕО)

Хаотични сцени го одбележаа полуфиналето на првенството Гаучо во Бразил помеѓу Интернационал и Каишаса, која на пенали го победи актуелниот првак на Бразил, а хит во лудите сцени беше еден навивач кој влета со ќерката во своите раце.

Што мислеше навивачот во тој момент тешко е да се знае, ама иако со девојчето во раце, влета на терен со една цел да удри противнички фудбалер и успеа во тоа. Можеше и да биде полошо, зашто соиграчите сакаа да го натепаат, но се повлекоа кога видоа дека има мало дете со себе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ge (@ge.globo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ge (@ge.globo)