Роналдо со трофеј го удри син му во - око! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус ја прославија новата шампионска титула во Италија, а во центар на внимание беше Кристијано Роналдо, кој беше невнимателен и го удри син му во око.

Во мечот против Аталанта, Роналдо ги собра мајка му, атрактивната сопруга Георгина Родригез и неговиот син, кој настапува за младиот состав на Јувентус, па во моментов при фотографирање, Португалецот го удри син му во око, но за среќа младото момче остана неповредено