Не успеа да се пласира на Вимблдон, па скрши пет рекети од нервоза (ВИДЕО)

Акира Сантилан не успеа да се избори за пласман во главната дел од гренслем-турнирот во Вимблдон, па збесна по елиминацијата во квалификациите.

Сантилан не можеше да го задржи бесот, па реши да скрши дури пет рекети поради неуспехот.