Навивач во Србија се соблече целосно гол на трибини (ВИДЕО)

Фудбалерите на Чукарички и Напредак одиграа 0-0 во мечот од последното коло во српската Суперлига, а дуелот го одбележа еден навивач со неочекуван потег.

Навивач на Напредак без некоја посебна причина реши да стане главна тема во српските медиуми, па се соблече целосно гол, а снимката може да се погледне ТУКА.

Напредак ја заврши сезоната на осмата позиција, додека Чукарички го освои третото место и следната сезона ќе игра во Конференциската лига.